příměstské táboryPříměstské tábory

Chcete dítěti dopřát zábavné prázdniny, zatímco vy budete muset být v práci? 

stanový táborStanový tábor

Náš tábor se nachází v CHKO Jeseníky, kde jsou děti 9 dnů v krásné přírodě.

akce pro dětiTábory ve Frýdku - Místku

Příměstské tábory ve Frýdku - Místku během letních prázdnin

Stanový tábor plný her a zážitků

clanek taboryPrázdninám již dávno odzvonilo a my Vám přinášíme přehled letošních prázdnin. Teda především shrnutí našeho letního dětského tábora v CHKO Jeseníky. Pokud Vás zajímá, jak to všechno probíhalo, čtěte dále ;)

Letos se poprvé uskutečnil Náš stanový tábor v oblasti Domašova, který se nachází v Jeseníkách. Letní táborové dobrodružství se konalo v termínu od 15. 8 - 23. 8. 2015. V tomto čase jste nám přenechali k péči vašich 59 úžasných dětí a my Vám touto cestou chceme poděkovat za Vámi projevenou důvěru a možnost tuto akci zrealizovat.

Pro lepší představu, jak to na našem stanovém táboře probíhalo, si můžete přečíst následující řádky.

Na krásném území Domašova se uprostřed lesa vynořil plácek, kde stálo 50 stanů, velká kuchyň, jídelna a nějaké technické budovy. Přijel krásný, velký autobus a z něj radostně vyskočilo 59 usměvavých dětí. A vše mohlo začít.  První den jsme dorazily do tábořiště, rozdělili jsme děti do 5 oddílů a přiřadili jim oddílové vedoucí. Následovalo přidělení stanů a následné zabydlování se. Dále byly děti provedeny táborem a jeho okolím, aby věděly, kde se budou stravovat, kde budou hrát hry a také, kde najdou tolik obávané latríny. Jelikož jsme první den chtěli na zahájení udělat táborák, bylo třeba prozkoumat les a přinést nějaké chrastí. Večer jsme si tedy, jak již vyplývá z předchozí věty, užili zahajovací táborový oheň a mohli jsme shlédnout úžasnou scénku, kde se objevilo hned 12 indiánů, kteří ukázali dětem, co je čeká a nemine. Během následujících dní si děti užívaly krásné lesy Jeseníků a hrály spoustu her, kde stavěly svá obydlí, bojovaly o svá území a potravu, přecházely divočinou a přenášely své zásoby přes území divoké řeky. Pro odvážné indiány jsme měli připravené také noční hry, které si děti dle našeho názoru velmi užívaly. Na závěr tábora, všechny indiánské kmeny nalezly poklad Velkého Manitua a mohla následovat závěrečná „žranice“ s vyhodnocením CTH.

 obrazek1

obrazek2

Co se týká denního režimu na táboře, tak budíček měly děti v 7:00, přičemž nejpozději v 7:10 následovalo ranní protažení celého těla. Poté jsme provedli základní hygienické návyky a hurá na snídani. Po ranní baště následoval rychlý úklid stanů a konečně mohla přijít záplava her. V dopoledních hodinách jsme měli svačinku a v 1 hodinu potom následoval oběd, který byl každý den perfektní, jako by byl od maminky, za to samozřejmě děkujeme našemu osazenstvu kuchyně. Když jsme měli plná břicha, následoval odpolední klid, poté odpolední svačinka a opět spousta her. Večeře byla připravena na 18 hodin, tou to ale nekončilo, pro děti byl připraven zábavný a klidnější program. Ve 21:00 přišel čas na večerní hygienu a ve 21:30 následovala večerka, kdy děti zalehly do spacáků a do pár minut spinkaly, aby nabraly sílu na další náročný den.

 obrazek3

Pokud se Vám náš tábor líbil, nebo Vás zaujal tento článek, budeme se na Vaše děti těšit zase příští léto, opět na Domašově :).

Fotografie a videa z tábora jsou k dispozici na našem facebooku - www.facebook.com/Rozjedse

Náš tým

Zakládáme si na tom, že jsme mladý energický tým lidí, který má smysl pro zodpovědnost. Většina členů má mnoho zkušeností s vedením dětí a mládeže.

Program, aktivity

Program, který probíhá na táborech nebo jiných akcích, tvoříme dlouhodobě dopředu. Máme dlouholeté zkušenosti s programem pro děti a mládež. Zaměřujeme se na pohybové aktivity, které v dnešní době dětem a mládeži chybí. Disponujeme velkým množstvím aktivit, které využíváme na našich akcích a stále se zajímáme o nové trendy.

Působnost

Jsme nezisková organizace z Ostravy. Organizujeme příměstské tábory, akce pro děti a další akce podobného typu. Vrcholem roku je letní stanový tábor v pohoří Jeseníky, kde zábava a dobrodružství je na 1. místě.

Řekli o nás

„Ač mladí vedoucí, měli profi přístup a dokázali děti zabavit a zaujmout. Děti nadšené.“

„Děkuji za svědomitý přístup, jako rodiče jsme měli pocit, že dítě dáváme do dobrých rukou. Velice oceňujeme zasílání kvalitních informací.“

„Dcera byla nadšená, a to je pro mě nejdůležitější. Jen tak dál, děláte to skvěle!“

Tyto webové stránky, jakožto i jejich veškerý obsah, a to včetně obchodní komunikace provozovatele vůči třetím osobám,
je duševním vlastnictvím provozovatele, a jako takové je zakázáno jejich kopírování.