příměstské táboryPříměstské tábory

Chcete dítěti dopřát zábavné prázdniny, zatímco vy budete muset být v práci? 

stanový táborStanový tábor

Náš tábor se nachází v CHKO Jeseníky, kde jsou děti 9 dnů v krásné přírodě.

akce pro dětiTábory ve Frýdku - Místku

Příměstské tábory ve Frýdku - Místku během letních prázdnin

Léto plné zábavy a her

příměstské tábory OstravaPrázdniny jsou definitivně pryč a děti se potí ve školních lavicích. Pojďme se alespoň touto cestou poohlédnout za krásným tropickým létem, plném her a zábavy. Tentokrát na příměstské tábory v Ostravě.

Letos se uskutečnil již tradiční a třetí ročník projektu Prázdniny v Ostravě. Ti, kteří již měli možnost naše tábory vyzkoušet, vědí, o co jde a přinášíme pro ně ohlédnutí za úžasnými letními měsíci. Pro ty z Vás, kteří zvažujete, že přihlásíte Vaše dítě v příštím roce, přinášíme přehled toho, jak to na našich táborech probíhá.
Příměstské tábory probíhají na 3 lokalitách a to: Ostrava - Poruba při ZŠ Porubská 832, Ostrava - Jih při ZŠ Mitušova 16 a v Moravské Ostravě, a to v prostorách sportovního areálu Varenská.

V letošním roce jsme zaregistrovali přes 370 přihlášených dětí, se kterými jsme měli možnost strávit kus léta a touto cestou bychom Vám chtěli poděkovat, že jsme díky Vám a Vašich ratolestí tento projekt mohli uskutečnit.

 příměstský tábor Ostrava

příměstský tábor Ostrava

Všechny děti přicházely na tábor od pondělí do pátku v čase 7:30 – 8:00 hod., po příchodu posledního dítěte jsme odstartovali program plný her. Dopolední program probíhal v nedalekých lesoparcích či parcích, pokud to počasí neumožňovalo, měli jsme pro děti připravený stejně atraktivní program v tělocvičně. V lesích jsme hráli zpravidla akční hry, bojovky, závody a také strategické hry. V 10 hod. byla pro děti připravená svačinka a potom rychle zpátky k zábavě. Dopolední program končil ve 12:30 hod. a poté následoval přesun na vydatný oběd. Po obědě jsme s dětmi zůstávali na školním hřišti nebo v areálu Varenské, kde jsme hráli kolektivní hry jako například lišší ocásky, hutututu, vybíjená, fotbal, autostop ale měli jsme k dispozici také oddechovější aktivity jako waykick – stolní fotbálek, lukostřelbu, mega bubliny a deskovky – safari, tučňáci na ledu a další.
Vyzvedávání dětí probíhalo od 16:00 – 16:30 hod. ale po domluvě, bylo možné děti vyzvedávat i v dřívějších časech.
Jednou za týden jsme vyráželi s dětmi na celodenní výlety, a to například na horskou chatu ke Zbujovi, na horu Ondřejník, do hornického muzea Landek, do Ostravské ZOO a na další zajímavá místa. Když nám počasí zrovna přálo, vyrazili jsme s dětmi na koupaliště a naplno jsme si užívali sluníčka.

 příměstský tábor Ostrava

Každý rok pro Vás máme vypsáno několik různých termínů na všech lokalitách, termíny budete moci sledovat po novém roce na našich stránkách www.prazdninyvostrave.cz. Další informace a aktuality je potom možné sledovat na naší facebookové stránce Rozjeď se

Náš tým

Zakládáme si na tom, že jsme mladý energický tým lidí, který má smysl pro zodpovědnost. Většina členů má mnoho zkušeností s vedením dětí a mládeže.

Program, aktivity

Program, který probíhá na táborech nebo jiných akcích, tvoříme dlouhodobě dopředu. Máme dlouholeté zkušenosti s programem pro děti a mládež. Zaměřujeme se na pohybové aktivity, které v dnešní době dětem a mládeži chybí. Disponujeme velkým množstvím aktivit, které využíváme na našich akcích a stále se zajímáme o nové trendy.

Působnost

Jsme nezisková organizace z Ostravy. Organizujeme příměstské tábory, akce pro děti a další akce podobného typu. Vrcholem roku je letní stanový tábor v pohoří Jeseníky, kde zábava a dobrodružství je na 1. místě.

Řekli o nás

„Ač mladí vedoucí, měli profi přístup a dokázali děti zabavit a zaujmout. Děti nadšené.“

„Děkuji za svědomitý přístup, jako rodiče jsme měli pocit, že dítě dáváme do dobrých rukou. Velice oceňujeme zasílání kvalitních informací.“

„Dcera byla nadšená, a to je pro mě nejdůležitější. Jen tak dál, děláte to skvěle!“

Tyto webové stránky, jakožto i jejich veškerý obsah, a to včetně obchodní komunikace provozovatele vůči třetím osobám,
je duševním vlastnictvím provozovatele, a jako takové je zakázáno jejich kopírování.