příměstské táboryPříměstské tábory

Chcete dítěti dopřát zábavné prázdniny, zatímco vy budete muset být v práci? 

stanový táborStanový tábor

Náš tábor se nachází v CHKO Jeseníky, kde jsou děti 9 dnů v krásné přírodě.

akce pro dětiTábory ve Frýdku - Místku

Příměstské tábory ve Frýdku - Místku během letních prázdnin

Léto 2016 v Ostravě plné her

příměstské tábory OstravaMáme tady květen a sluníčko se začíná hlásit o své slovo. Mnozí z Vás přemýšlejí, co bude náplní prázdnin malých školáků. Určitě budete chtít strávit nějaký čas s dětmi a odjet na společnou dovolenou, poslat je k babičkám a dědečkům.

To vše dětem zajistí hezké prázdniny v rodinném kruhu, avšak může se ale stát, že Vám některé týdny dlouhých dvou měsíců, příbuzní nepokryjí a pro Vás nastává složitá situace, co udělat aby vaše dítko nesedělo celý den doma samotné. A tady přicházíme na scénu my.

Nabízíme Vám velice příznivé řešení v podobě příměstských táborů. Nejen, že bude perfektně postaráno o vaše ratolesti v době, kdy musíte do práce, ještě jim dopřejete možnost, získat spoustu nových kamarádů a nezapomenutelných zážitků v kruhu svých vrstevníků.

A co to vlastně příměstský tábor je? Pojďme se na to podívat.

Příměstský tábor, jak už napovídá název, probíhá ve městě a jeho okolí. Abychom si to přiblížili, naše organizace působí během léta na třech lokalitách a to: Ostrava – Poruba při Zš Porubská, Ostrava – Bělský les, kde nám útočiště poskytne Zš Dvorského a Moravská Ostrava, kde využijeme prostoty sportovního areálu Varenská. Samozřejmě to neznamená, že by děti trávily prázdniny v prostorách škol, pouze využíváme jejich šatny, pro uschování věcí a v případě nepřízně počasí využijeme prostorné tělocvičny. Naše organizace letos pořádá již 4. ročník těchto příměstských táborů, díky čemu máme bohaté zkušenosti a proškolený tým schopných a zodpovědných lidí.

 příměstský tábor Ostrava

příměstské tábory Ostrava - Poruba

A jak tedy takový tábor probíhá? Každý den se s dětmi sejdeme v čase od 7:30 - 8:00 hod., přičemž od 8:00 hod. začíná organizovaný program. Náplní našeho programu jsou akční a sportovní hry, soutěže, oddechové hry, kreativní činnosti a další aktivity, při kterých si děti užijí spoustu legrace. Tato část programu probíhá nejčastěji v nedalekých lesoparcích, v případě Varenské potom v parku. Hry jsou koncipovány tak, aby byly vhodné a zábavné jak pro mladší, tak starší děti. Spousta her probíhá v týmech, díky čemu se děti naučí spolupracovat a navzájem si pomáhat. Ostatní hry potom probíhají na principu: každý sám za sebe, kde děti mohou otestovat své schopnosti a dovednosti. Možná Vás napadá otázka, zda se děti nebudou nudit, když přijdou deštivé a chladné dny. To se ale vůbec nemusíte bát, i na nepřízeň počasí jsme připravení. V takovémto případě využijeme právě prostory tělocvičen, kde máme také připravený zábavný program. 

Během 10 hod. dopoledne máme pro děti nachystanou svačinku, která je zahrnuta spolu s obědem v ceně našeho tábora. Oběd je zajištěn od 12:45 – 13:45 hod.. Poté mají děti volnější a oddychový program, aby měly čas oběd strávit a mohly si trochu po náročném dopoledni odpočinout. Kolem 14:00 hod. začíná opět organizovaný program. 

A proto, že se jedná o tábor příměstský, znamená to, že se děti v odpoledních hodinách vracejí zpět domů. Je proto důležité zmínit čas od 16:00 – 16:30, kdy si své děti můžete vyzvednout a strávit s nimi zbytek dne.

 příměstské tábory Ostrava

Pokud Vás náš tábor zaujal a nadchnul, neváhejte své děti přihlásit prostřednictvím našich webových stránek www.prazdninyvostrave.cz. Na těchto stránkách naleznete všechny důležité informace, včetně online přihlášky.

Budeme se na Vás a především na Vaše děti těšit!

Náš tým

Zakládáme si na tom, že jsme mladý energický tým lidí, který má smysl pro zodpovědnost. Většina členů má mnoho zkušeností s vedením dětí a mládeže.

Program, aktivity

Program, který probíhá na táborech nebo jiných akcích, tvoříme dlouhodobě dopředu. Máme dlouholeté zkušenosti s programem pro děti a mládež. Zaměřujeme se na pohybové aktivity, které v dnešní době dětem a mládeži chybí. Disponujeme velkým množstvím aktivit, které využíváme na našich akcích a stále se zajímáme o nové trendy.

Působnost

Jsme nezisková organizace z Ostravy. Organizujeme příměstské tábory, akce pro děti a další akce podobného typu. Vrcholem roku je letní stanový tábor v pohoří Jeseníky, kde zábava a dobrodružství je na 1. místě.

Řekli o nás

„Ač mladí vedoucí, měli profi přístup a dokázali děti zabavit a zaujmout. Děti nadšené.“

„Děkuji za svědomitý přístup, jako rodiče jsme měli pocit, že dítě dáváme do dobrých rukou. Velice oceňujeme zasílání kvalitních informací.“

„Dcera byla nadšená, a to je pro mě nejdůležitější. Jen tak dál, děláte to skvěle!“

Tyto webové stránky, jakožto i jejich veškerý obsah, a to včetně obchodní komunikace provozovatele vůči třetím osobám,
je duševním vlastnictvím provozovatele, a jako takové je zakázáno jejich kopírování.