Tábor Domašov

Letní dětský tábor je umístěn v lesích, v táborové základně Bělá pod Pradědem - Domašov, která je umístěna v malebném prostředí Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, kde je dlouhodobě jedno z nejčistších ovzduší v ČR. Základna v Domašově patří mezi nejhezčí v kraji. V okolí tábora se nachází Červenohorské sedlo, Šerák, Filipovice, lázně Jeseník. Všichni účastníci jsou ubytováni ve stanech pro 2 osoby s dřevěnou podsadou. Děti jsou po příjezdu rozděleny do 5 - 6 oddílů a každý oddíl má 2-3 vedoucí, kteří jsou dětem k dispozici během celého tábora. Snažíme se děti rozdělit do oddílu tak, aby věkový průměr byl stejný, a to z důvodu konání celotáborových her (CTH).

Stravování probíhá 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) v jídelně, která se nachází přímo v táboře a pitný režim je zajištěný během celého dne. Jídla připravují zkušení kuchaři s dlouholetou praxí v oboru gastronomie. Hygiena probíhá v umývárnách v táboře, kde jsou k dispozici 4 sprchy a boiler na ohřívání vody.


Tým vedoucích a instruktorů má dlouholeté zkušenosti s vedením dětí a mládeže, a to nejen z podobných táborů (stanových, příměstských), v atletickém oddíle či z jiných mimoškolních aktivit. Děti jsou v neustálém v kontaktu se zdravotníkem, který dohlíží na hygienu a zdraví táborníků. Chod tábora zajišťují kuchaři a řidič.Tábor je z obou stran obklopen potokem, který v horkých letních dnech děti rády využívají. Je možné jej také využít ke koupání v nedalekém malém splavu za přítomnosti dohlížejících vedoucích.Pro děti máme připravený opravdu zábavný a dobrodružný program, na který budou ještě dlouho po táboře vzpomínat. Během tábora děti hrají hry: do CTH, mimo CTH, pro jednotlivce, noční hry a mnoho dalších pohybových, dobrodružných a kreativních her! Velkým zážitkem bývá závěrečná CTH, kde děti plní mnoho zajímavých úkolů. Během 9 dnů je naplánovaný alespoň jeden celodenní výlet, kdy děti čeká turistika a hry během výletu. Z pravidla každý den probíhá ranní rozcvička, kde se děti příjemně naladí na celodenní program.Jedna z nejkrásnějších chvil, co Vaše děti mohou zažít na táboře, jsou táboráky, při nich probíhá zábavný program a celý večer doprovází kytara a jiné hudební nástroje. Pokud chcete Vašemu dítěti dopřát opravdu nezapomenutelných 9 dnů v roce, tak neváhejte a registrujte své dítě na náš tábor! Kapacita tábora je omezena na 72 dětí ve věku 7 - 16 let.